Jump to content

Amar sin límites

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Amar sin límites (shkq. Të dashurosh pafundësisht) është një telenovelë meksikane prodhuar nga Angelli Nesma për Televizion.

Telenovela pati 100 seri dhe filloi me 16 tetor 2006 deri 20 prill 2007 në orën 19:00 në El Canal de las Estrellas.

Versioni tjetër[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Amar sin limites është një version i ri i telenovelës argjentinase Resistiré, shkruar nga Gustavo Belatti dhe Mario Segade.

Në ndryshim nga versioni origjinal i Resistire, Amar Sin Limites nuk u dhanë shumë me detaje historitë e trafikimit, korrupsionit, homoseksualitetit, sepse kjo telenovelë u dha në orën 19:00, ndërsa tjetra në orën 23:00.

Reparto[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Prodhimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Producente kryesore - Angelli Nesma Medina
  • Regjizor - José Rendón
  • Origjinali - G. Belatti, M. Segade
  • Tema Muzikore - ”Dispárame, dispara”
  • Këndon - Laura Pausini
  • Kompositor - S. Bersani, G. D’onghia
  • Música Incidental - Alexis Aranda