David Babunski

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
David Babunski
Të dhënat personale
Emri i plotëDavid Babunski
Data e lindjes (1994-03-01) 1 Mars, 1994 (27 vjeç)
Vendi i lindjesSkopje, Maqedonia
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2013-2015Barcelona B48(1)
2016Red Star Belgrade11(1)
2017-Yokohama F. Marinos
Ekipi kombëtar
2013–Flag of North Macedonia.svg Maqedonia e Veriut7(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

David Babunski (lindur më 1 Mars 1994) është një futbollist maqedonase.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin maqedonase ka luajtur 7 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of North Macedonia.svg Maqedonia e Veriut
Vite Ndeshje Gola
2013 3 0
2014 2 0
2015 0 0
2016 2 0
Gjithsej 7 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]