David Bisconti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
David Bisconti
Të dhënat personale
Emri i plotëDavid Bisconti
Data e lindjes (1968-09-22) 22 Shtator, 1968 (51 vjeç)
Vendi i lindjesRosario, Argjentina
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1988-1993Rosario Central
1993-1996Yokohama Marinos
1997-1998Universidad Católica
1998-1999Badajoz
1999-2000Gimnasia y Esgrima Jujuy
2000-2002Avispa Fukuoka
2002Sagan Tosu
Ekipi kombëtar
1991Argjentina5(1)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

David Bisconti (lindur më 22 Shtator 1968) është një ish-futbollist argjentinas.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin argjentinas ka luajtur 5 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja argjentinase
Vite Ndeshje Gola
1991 5 1
Gjithsej 5 1

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]