Jump to content

David Hasselhoff

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

David Hasselhoff (emri i plotë David Michael Hasselhoff) ka lindur më 17 korrik 1952Baltimore. Ka dy vajza Taylor-Ann Hasselhoff (5 maj 1990) dhe Hayley Hasselhoff (26 gusht 1992) me aktoren Pamela Bach, dhe tashmë janë divorcuar. Në Shqipëri njihet për rolin e tij të famshëm Mitch në telefilmin Baywatch. Ai gjithashtu është edhe këngëtar i njohur amerikan.

Filmat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kickin It Old Skool (27 prill 2007)

Click (23 qershor 2006)

America's Got Talent Judge (2006-vazhdon)

The SpongeBob SquarePants Movie (14 nëntor 2004)

A Dirty Shame (12 shtator 2004)

Dodgeball: A True Underdog Story (18 qershor 2004)

The New Guy (7 maj 2002)

Layover (22 gusht 2001)

Jekyll & Hyde: The Musical (10 mars 2001)

Welcome to Hollywood (27 tetor 2000)

One True Love (25 tetor 2000)

The Big Tease (26 nëntor 1999)

Nick Fury: Agent of S.H.I.E.L.D. (26 maj 1998)

Gridlock (14 janar 1996)

Baywatch Nights ....Mitch Buchannon (1995-97)

Avalanche (1 nëntor 1994)

Knight Rider 2000 (19 maj 1991)

Baywatch ... Mitch Buchannon (1989-2000)

Witchery (8-Dec-1988)

The Cartier Affair (4-Nov-1984)

Knight Rider Michael Knight (1982-86)

Starcrash (21-Dec-1978)

Revenge of the Cheerleaders (May-1976)

The Young and the Restless Dr. William Foster, Jr. ("Snapper", 1975-82)

 Commons: David Hasselhoff – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale