Davide Calabria

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Davide Calabria
Të dhënat personale
Emri i plotëDavide Calabria
Data e lindjes (1998-12-06) 6 Dhjetor 1998 (21 vjeç)
Vendi i lindjesBreshia, Itali
Gjatësia1,77 m (5 ft 9+12 in)
PozicioniMbrojtës
Informacionet për klubin
Klubi aktualMilan
Numri2
Karriera në rini
2001–2006Virtus Adrense
2006–2015Milan
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2014–Milan91(3)
Ekipi kombëtar
2013Italia U179(0)
2013Italia U181(0)
2014–2015Italia U1912(1)
2015Italia U202(1)
2015–Italia U2119(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase deri në daten 27 Qershor 2019.

† Ndeshje (Gola).

‡ Ndeshjet dhe golat në kombëtare deri më 27 Qershor 2019

Davide Calabria (lindur më 6 dhjetor 1996) është një futbollist profesionist italian i cili luan si mbrojtës për klubin italian Milan.[1]

Trofe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Klube[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Milan

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Davide Calabria". Soccerway. Marrë më 26 shkurt 2019. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)