De Bilt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
De Bilt
Flamuri i De Bilt
Stema zyrtare e De Bilt
Popullsia
 • Total42.072
Faqja zyrtarewww.debilt.nl

De Bilt është një komunë në provincën UtrechtHolandë me sipërfaqe 67.1 km² dhe popullsi 42072 banorë[2]. De Bilt është kryeqendra e bashkisë.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Bojaj, Sandra (8 dhjetor 2021). "Rreth TV Boin". Tv Boin.
  2. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Utrecht