De Wolden

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: De Wolden (kthjellim).


De Wolden
—  komuna  —
stema_figuraFlag of De Wolden.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Drenthe – stema Drenthe
Kryeqëndra Zuidwolde
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°40′01″V 6°25′00″L / 52.667°V 6.41667°L / 52.667; 6.41667 (De Wolden)Koordinatat: 52°40′01″V 6°25′00″L / 52.667°V 6.41667°L / 52.667; 6.41667 (De Wolden)
Sipërfaqja 226,35 km2
Popullsia 23.606 banorë 2011
Dendësia 104,29 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0522, 0523, 0528
Kodi Postar 7705, 7920-7928, 7932, 7935, 7957-7964
Kodi statistikor 1690
Zuidwolde is located in Hollandë
Zuidwolde
Zuidwolde
De Wolden – harta_foto
www.dewolden.nl

De Wolden është një komunë në provincën DrentheHolandë me sipërfaqe 226.35 km² dhe popullsi 23606 banorë[1]. Zuidwolde është kryeqendra e bashkisë.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Drenthe