Denekamp

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Denekamp (kthjellim).


Denekamp
—  woonplaats  —
stema_figura
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Overijssel – stema Overijssel
Komuna Dinkelland
Koordinatat 52°22′46″V 7°00′32″L / 52.37944°V 7.00889°L / 52.37944; 7.00889 (Denekamp)Koordinatat: 52°22′46″V 7°00′32″L / 52.37944°V 7.00889°L / 52.37944; 7.00889 (Denekamp)
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Denekamp is located in Hollandë
Denekamp
Denekamp
Denekamp – harta_foto

Denekamp është një qytezë në Dinkelland, provinca OverijsselHolandë me sipërfaqe km² dhe popullsi banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Denekamp – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale
  • Faqja zyrtare

Stampa:Provinca Overijssel