Dinkelland

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Dinkelland (kthjellim).


Dinkelland
—  komuna  —
stema_figuraGemeentevlag Dinkelland.png
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Overijssel – stema Overijssel
Kryeqëndra Denekamp
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°22′00″V 7°00′00″L / 52.36666667°V 7°L / 52.36666667; 7 (Dinkelland)Koordinatat: 52°22′00″V 7°00′00″L / 52.36666667°V 7°L / 52.36666667; 7 (Dinkelland)
Sipërfaqja 176,81 km2
Popullsia 26.051 banorë 2010
Dendësia 147,34 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0541, 074
Kodi Postar 7560-7569, 7590-7599, 7630-7639
Kodi statistikor 1774
Denekamp is located in Hollandë
Denekamp
Denekamp
Dinkelland – harta_foto
www.dinkelland.nl

Dinkelland është një qytet dhe komunë në provincën OverijsselHolandë me sipërfaqe 176.81 km² dhe popullsi 26051 banorë[1]. Denekamp është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Overijssel