Derek Klena

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Derek Klena
DerekKlena.jpg
Informacione personale
Ditëlindja 3 tetor 1991
Vendlindja Los Angeles, California, SHBA
Profesioni Aktor, këngëtar
Vitet aktiv 2012–
Gjatësia 184 cm
Kombësia Amerikan


Derek Klena lindi më 3 tetor 1991 në Los Angeles, California. Është një aktor dhe këngëtar amerikan.[1] Ka luajtur rolin e Eddie Birdlace në muzikalin teatral Dogfight, si dhe Fiyero-n në 10 vjetorin e muzikalit WickedBroadway.[2][3] Është i njohur edhe për rolet e tij në Law & Order: SVU, Unbreakable Kimmy Schmidt dhe Blue Bloods. Në vitin 2017 luajti rolin e Dimitrit tek Anastasia, në Broadway.[4]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]