Despised Icon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Despised Icon
Despised icon.jpg
Të dhëna
PrejardhjaFlag of Canada.svg Montreal, Quebec
ZhanretDeathcore
Vitet aktive2002 - 2010
2014 - sot
Shtëpitë diskografikeGaly, Century Media
Faqja zyrtareOf despisedicon.com
AnëtarëtAlexandre Erian
Steve Marois
Eric Jarrin
Ben Landreville
Max Lavelle
Alex Pelletier
Ish-anëtarëtYannick St-Amand
Marie-Hélène Landry
Sebastian Piché

Despised Icon është një grup muzikor nga MontrealQuebecKanadë. Deri tani, grupi publikoi katëri albume të cilat nganjëherë kanë qenë të përfaqësuar në toplista. Grupi përbëhet nga Steve Marois (Këngëtar), Eric Jarrin (Kitara), Ben Landreville (Kitara), Alexandre Erian (Këngëtar), Max Lavelle (E-Bas) dhe Alex Pelletier (Drums).

Discography[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Albums[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Viti Hollësitë e albumit Labeli Pozita nëpër Top-Lista[1] Shitjet
US AU UK
2002 Consumed by Your Poison Galy Records n.A.
2005 The Heeling Process Century Media Records n.A.
2007 The Ills of Modern Man n.A.
2009 Day of Mourning 162 n.A.
2016 Beast Nuclear Blast n.A.
2019 Purgatory n.A.
"—" denotes that the record didn't chart.

Split-CDs / EPs[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2004: Syndicated Murderers (EP)
  • 2005: Bodies in the Gears of the Apparatus and Despised Icon
  • 2006: Demos 2002 & 2004/Ion Dissonance (Galy Records)

DVDs[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Weblinks[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Top-Lista: US[lidhje e vdekur]