Deville

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Deville
Komunë
noform
Pamje nga Deville
Stema_figura
Vendndodhja
Deville is located in Franca
Deville
Deville
49°52′51″V 4°42′20″L / 49.880833333333°V 4.7055555555556°L / 49.880833333333; 4.7055555555556Koordinatat: 49°52′51″V 4°42′20″L / 49.880833333333°V 4.7055555555556°L / 49.880833333333; 4.7055555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.83 km2
Popullsia 1084 banorë
Dendësia 138 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08800
INSEE 08139


Deville është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Deville ka një popullsi prej 1084 banorë dhe sipërfaqe 7.83 km², me një dendësi prej 138 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Deville (Ardennes) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale