Diskutim:Lista e bankave në Shqipëri

Page contents not supported in other languages.
Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi artikullin Lista e bankave në Shqipëri. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Fillo një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë apo çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

Sipas meje nuk është mirë që të vendosen lidhjet për tek faqet e tyre zyrtare (tek faqet përkatëse i kanë tashmë). Pastaj ato duhen rivendosur sipas rendit alfabetik...--Mr.Pseudo Ç'kemi!? 9 prill 2015 22:21 (CEST)Reply[përgjigju]

Shembull 1, Shembull 2. E kuptoj që po e imiton nga en.wiki për bankat e nivelit të dytë që operojnë në Shqipëri, por për mua nuk është e pranueshme. Mëë duket reklamim i tepërt. :) --Mr.Pseudo Ç'kemi!? 9 prill 2015 22:30 (CEST)Reply[përgjigju]
Unë renditjen e morra direkt nga Banka e Shqipërisë, ndërsa sa per lidhjet mendoj se ja vlejnë të vendosen pasi disa banka nuk kanë artikull. --AMMARTIVARI DISKUTO 9 prill 2015 22:42 (CEST)Reply[përgjigju]
Unë do t'i largojë lidhjet. Dhe siç kam bërë në të shkuarën, do të shkoj tek faqet e bankave këtu në wiki dhe do t'i spastroj nga çdo gjë që nuk plotëson normat më minimale të wikit.--Mr.Pseudo Ç'kemi!? 9 prill 2015 23:21 (CEST)Reply[përgjigju]
Ok largoji nëse mendon se duhet, por do ishte mirë që çdo bankë të kishte artikullin e vet, ku do të ishte e paraqitur edhe lidhja për në faqen zyrtare.--AMMARTIVARI DISKUTO 10 prill 2015 14:23 (CEST)Reply[përgjigju]