Diskutim:Remake

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi artikullin Remake. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk i binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtashëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë ose çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

Remake është Ribërje, nëse juve profesonialistëve të filmit nuk po ju mush veshin trusnjani gegnisht Riboni=Ribërja--Hipi Zhdripi 4 Qershor 2007 03:47 (UTC)

Cka ki ti me kete riberje?!! Pse nuk po thua me se pakti rixhirim apo riprodhim! Ti shum po kerkon konflikte. Dhe dani pasi qe nuk lidhje ne kete teme, cka po perzihesh shume?! Dhe cka u be tash, riprodhim, leni zhvendosjet. --Proud To Be Albanian diskuto°) 4 Qershor 2007 10:01 (UTC)
E ka me te drejt Hipi Zhdripi. (Puntori 4 Qershor 2007 10:09 (UTC))

Tjeta Proud To Be Albanian; Përdoruesi:Ko.S.ystem.OV@; Ko.S.y; "Filozofi", apo ku ta di un! Kur ta bash nji ridrejtim te pakten jepe arsyen pse? Por mesa duket ti s´ke çfar te arsyetosh se ban vetem kryt tand, mir a keq randsi ashtu si te pelqejn ty. Krenaria e smur. Ty n.q.s nuk te pelqen shqipja shko te Vikipedia angleze. Ktu asht vikipedia shqipe e shkruhet shqip. Meqe ra fjala ti as shqipen nuk e din mir, prandaj mundohesh te futesh fjale te huja ne te se nuk e din si shkruhet e thuhet shqip. Fjala remake nuk asht (ekziston) ne gjuhen shqipe, por rixhirimi (edhe pse kjo asht fjal e huazume nga italishtja girare, por tek e fundit asht vendos kshtu ne termat e kinematografise shqiptare). Prandaj mos u mundo ta bastardosh gjuhen shqipe (ti e kushdo tjeter) se fyn vet gjuhen shqipe, te gjith shqiptart, brezat e kalum (te cilet kan dhan jeten e tyne per mbrojtjen dhe perparimin e gjuhes shqipe), te tashem e te ardhshem. Mundohu te shkrush vetem shqip ketu ne Vikipedian shqipe. Ça mos ta dish pyt e kshillohu me te tjert per fjale qe s´i din. Ti je "administrator" e duhet te japesh shembull te mire ktu me sjelljen e punen tande. Per mendimin tem ty te mungojn shum cilsi qe t mbash kete titull e pergjergjsi. Nuk e di se kush ka ken ai qe te ka zgjedh ty administrator? Sjellja e jote asht e papranueshme, fyese, vetdashse (egoiste), ngacmuese (provokuese) dhe me prapamendime. Habitem me "administratort" tjere qe nuk e çajn shum kryt me "gjuhen" qe perdor ti ktu ne Vikipedian shqipe! Shndet! Leke Mjeku 3 Gusht 2007 13:32 (UTC)

bandash kushe din[Redakto nëpërmjet kodit]

si i thuhet ne gjuhen shqipe bandashit tek rrota e automobilit me tregoni ju lutem kush e din flm dhe ju pershendes