Diskutim:Shqipëria gjatë Luftës së Dytë Botërore

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi artikullin Shqipëria gjatë Luftës së Dytë Botërore. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk i binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtashëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë ose çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.


Ridrejtim[përpunoni burim]

@GrepfrutAroma, @Udha, sipas jush mund të ridrejtohet tek artikulli Rezistenca shqiptare në Luftën e Dytë Botërore. Sipas meje mjafton një artikull i cili duhet të zgjerohet; në qoftë se nuk pajtohemi me emrin e artikullit, mund të diskutojmë. — Βατο (diskutimet) 9 mars 2019 18:30 (CET)

@Βατο, nuk di te them. Nga sa shoh artikujt e lidhur nder wiki-t e tjera, jane vetem dy: ne wiki-n serbe dhe ate bullgare. Premisa e titullit te artikullit eshte qe te jape nje pasqyre te gjere, mirepo Lufta e Dyte per vendin tone nisi me heret (prill 39) dhe perfundoi po ashtu me heret (konvencionalisht 17 nentor kryeqyteti dhe 28-9 e shumedebatuar e largimit perfundimtar gjerman). Keshtu qe, besoj se eshte e pelqyeshme persiatje jote. --GrepfrutAroma (diskutimet) 9 mars 2019 18:37 (CET)
Mendoj se duhet te ridrejtohet tek Shqipëria nën pushtimin italian (1939–43)--Udha (diskutimet) 9 mars 2019 18:51 (CET)