Diskutim:Vexhi Buharaja

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi artikullin Vexhi Buharaja. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë ose çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.


Perpara Tomorrit[Redakto nëpërmjet kodit]

“Zog i shpirtit tundi krahët mbi Tomorin fluturo!/Shpuz’e mallit po valvitet, trete helmin, ligjëro!/Thuaja si ia thot’ bariu, kur dëgjon zën’ e gugashit./Shko si shkon syr’ i gjahtarit nëpër udhën e larashit,/Qesh, si qesh një shtizë hënë përmbi faqen e dëborës,/Ndrit, si ndrin një fije ari, mu në buzën e kurorës...”

--GrepfrutAroma (diskutimet) 2 dhjetor 2018 19:41 (CET)