Diskutim:Vullnetarët shqiptarë në luftën civile spanjolle

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi artikullin Vullnetarët shqiptarë në luftën civile spanjolle. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë apo çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

Mungese shquarse[Redakto nëpërmjet kodit]

Sugjeroj zhvendosje te permbajtjes dhe "redirect" te ketij artikulli te Lufta civile spanjolle. Lista e vullnetareve nuk ka rendesi dhe shquarsi me vete. Do ishte ekuivalente me thurjen e nje artikulli me listen e vullnetareve muxhahedine qe shkuan ne konfliktin e Kosoves, apo te Shqiptareve qe luftuan me ISIS-in, po as ata s'kane shquarsi per kriteret e wikit. --1l2l3k (diskutimet) 28 qershor 2018 21:30 (CEST)[]

Nuk mendoj se duhet të ridrejtohet, por artikulli duhet të zgjerohet (Shiko Jewish volunteers in the Spanish Civil War dhe Yugoslav volunteers in the Spanish Civil War). Edhe pse krahasimi yt ka vend, shumë nga të rënët në këtë luftë civile janë Heronj sipas ligjit shqiptar në krahasim me muxhahedinët ose luftëtarët e Daeshit.--AT44 (diskutimet) 28 qershor 2018 22:17 (CEST)[]
Ne fakt, urdheri ketyre te reneve u mbetet, ndonese dekorata nuk jepet me si dekorate. --Lludha (diskutimet) 28 qershor 2018 22:31 (CEST)[]

Internet Archive Bot[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje, redaktorë!

Sapo ndryshova 0 lidhje të jashtme te artikulli Vullnetarët shqiptarë në luftën civile spanjolle. Ju lutem, shpenzoni pak kohë për të shqyrtuar redaktimin tim. Nëse keni ndonjë pyetje ose dëshironi që t'i injoroj lidhjet apo faqet krejtësisht në të ardhmen, ju lutem, vizitoni këtë faqe për informacione të mëtejshme. Ndër të tjera, aty mund të gjeni dhe informacion se si mund të rregulloni problemet që mund të kem shkaktuar. Kam bërë këto ndryshime:

te lidhja https://sq.wikipedia.org/wiki/Skeda%3ASip%C3%ABr_Petro_Marko%2C_Sk%C3%ABnder_Luarasi%2C_Iliaz_Pashaj.jpg%7Calt%3D%7Cparapamje%7C250x250px%7CPetro.


Gjithë të mirat!—InternetArchiveBot (Raportoni probleme) 15 maj 2020 13:57 (CEST)[]

Internet Archive Bot[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje, redaktorë!

Sapo ndryshova 0 lidhje të jashtme te artikulli Vullnetarët shqiptarë në luftën civile spanjolle. Ju lutem, shpenzoni pak kohë për të shqyrtuar redaktimin tim. Nëse keni ndonjë pyetje ose dëshironi që t'i injoroj lidhjet apo faqet krejtësisht në të ardhmen, ju lutem, vizitoni këtë faqe për informacione të mëtejshme. Ndër të tjera, aty mund të gjeni dhe informacion se si mund të rregulloni problemet që mund të kem shkaktuar. Kam bërë këto ndryshime:

te lidhja https://sq.wikipedia.org/wiki/Skeda%3ASip%C3%ABr_Petro_Marko%2C_Sk%C3%ABnder_Luarasi%2C_Iliaz_Pashaj.jpg%7Calt%3D%7Cparapamje%7C250x250px%7C.


Gjithë të mirat!—InternetArchiveBot (Raportoni probleme) 1 janar 2021 22:31 (CET)[]