Diskutim:Zosimea

Page contents not supported in other languages.
Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi artikullin Zosimea. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Fillo një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë apo çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

Shkolla e Mesme dhe Gjimnazi, më duket se kanë pakësa dallim. Po mundohem ta spjegoi mendimin tim. Shkollat e mesme mund të quhen gjitha shkolla në të cilat ndiqen "mësimet e mesme" , këtu hynë edhe gjimnazi, mirëpo gjimnazi dallon nga shkollat e mesme (si ne në Kosovë e kuptojmë, apo i kemi kuptuar QAMO-të), pasi që në të merren mësime për lëndë ashtu që nxënsit të pregatiten për mësime të larta/studime, pa marr parasysh orientimin e tyre. Ndërsa në shkollat e mesme, po them në kuptimin e përhapur të tyre si Qendra të Arsimit të Mesem të Orientuar, merren mësime për një drejtim/ lëmi/ degë d.m.th nxënsit nuk specializohen për studime por për një lëmi të cilin pastaj edhe mund ta studioinë.--Hipi Zhdripi 22 Janar 2008 09:33 (UTC)

:D e di kete dallim, por mendova se ndarja e shkollave te mesme sipas profileve ne kategori te posacme nuk eshte e nevojshme per ate edhe kete gjimnaz e futa ne shkolla te mesme, per ndryshe ska drt mund te i kategorizojme ne kategori te vecanta qe tani. PErshendetje (Puntori 22 Janar 2008 09:58 (UTC))

Internet Archive Bot[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje, redaktorë!

Sapo ndryshova 2 lidhje të jashtme te artikulli Zosimea. Ju lutem, shpenzoni pak kohë për të shqyrtuar redaktimin tim. Nëse keni ndonjë pyetje ose dëshironi që t'i injoroj lidhjet apo faqet krejtësisht në të ardhmen, ju lutem, vizitoni këtë faqe për informacione të mëtejshme. Ndër të tjera, aty mund të gjeni dhe informacion se si mund të rregulloni problemet që mund të kem shkaktuar. Kam bërë këto ndryshime:


Gjithë të mirat!—InternetArchiveBot (Raportoni probleme) 12 shkurt 2021 08:32 (CET)Reply[përgjigju]

Internet Archive Bot[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje, redaktorë!

Sapo ndryshova 1 lidhje të jashtme te artikulli Zosimea. Ju lutem, shpenzoni pak kohë për të shqyrtuar redaktimin tim. Nëse keni ndonjë pyetje ose dëshironi që t'i injoroj lidhjet apo faqet krejtësisht në të ardhmen, ju lutem, vizitoni këtë faqe për informacione të mëtejshme. Ndër të tjera, aty mund të gjeni dhe informacion se si mund të rregulloni problemet që mund të kem shkaktuar. Kam bërë këto ndryshime:


Gjithë të mirat!—InternetArchiveBot (Raportoni probleme) 20 dhjetor 2021 13:59 (CET)Reply[përgjigju]