Distrikti Cochrane

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Distrikti Cochrane (kthjellim).


Distrikti Cochrane
Cochrane District
—  distrikt  —
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Ontario – stema Ontario
Kryeqëndra Cochrane
Gjuha zyrtare Anglisht
Statistika dhe Territori
Koordinatat 49°04′00″V 81°01′00″P / 49.066667°V 81.016667°P / 49.066667; -81.016667 (Distrikti Cochrane)Koordinatat: 49°04′00″V 81°01′00″P / 49.066667°V 81.016667°P / 49.066667; -81.016667 (Distrikti Cochrane)
Sipërfaqja 141.247,3 km2
Popullsia 82.503 banorë 2006
Dendësia 0,58 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-5
Prefiksi 705
Distrikti Cochrane – harta_foto

Distrikti Cochrane është një distriktProvincën Ontario, Kanada. Ndarja gjeografiko-ststistikore (apo distrikti) ka një sipërfaqe 141247.3 km² dhe popullsi 82503 banorë.[1] Cochrane është kryeqëndra e distriktit.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Faqja zyrtare

Stampa:Ndarja administrative në Ontario