Distrikti Parry Sound

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Distrikti Parry Sound (kthjellim).


Distrikti Parry Sound
Parry Sound District
—  distrikt  —
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Ontario – stema Ontario
Kryeqëndra Parry Sound
Gjuha zyrtare Anglisht
Statistika dhe Territori
Koordinatat 45°21′04″V 80°01′54″P / 45.351236°V 80.0317166°P / 45.351236; -80.0317166 (Distrikti Parry Sound)Koordinatat: 45°21′04″V 80°01′54″P / 45.351236°V 80.0317166°P / 45.351236; -80.0317166 (Distrikti Parry Sound)
Sipërfaqja 9.222,04 km2
Popullsia 40.918 banorë 2006
Dendësia 4,44 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-5
Prefiksi 705
Kodi Postar P0C, P0E, P0G, P0H, P2A
Distrikti Parry Sound – harta_foto

Distrikti Parry Sound është një distriktProvincën Ontario, Kanada. Ndarja gjeografiko-ststistikore (apo distrikti) ka një sipërfaqe 9222.04 km² dhe popullsi 40918 banorë[1]. Parry Sound është kryeqëndra e distriktit.

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8. 2. 2012. Marrë më 22. 10. 2012..  Check date values in: |access-date=, |date= (help)

Projekte të tjera[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]

  • Faqja zyrtare

Stampa:Ndarja administrative në Ontario