Distrikti Rainy River

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Distrikti Rainy River (kthjellim).


Distrikti Rainy River
Rainy River District
—  distrikt  —
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Ontario – stema Ontario
Kryeqëndra Fort Frances
Gjuha zyrtare Anglisht
Statistika dhe Territori
Koordinatat 48°36′55″V 93°24′15″P / 48.6153472°V 93.4042072°P / 48.6153472; -93.4042072 (Distrikti Rainy River)Koordinatat: 48°36′55″V 93°24′15″P / 48.6153472°V 93.4042072°P / 48.6153472; -93.4042072 (Distrikti Rainy River)
Sipërfaqja 15.472,94 km2
Popullsia 21.564 banorë 2006
Dendësia 1,39 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-6
Prefiksi 807
Kodi Postar P0W, P9A
Distrikti Rainy River – harta_foto

Distrikti Rainy River është një distriktProvincën Ontario, Kanada. Ndarja gjeografiko-ststistikore (apo distrikti) ka një sipërfaqe 15472.94 km² dhe popullsi 21564 banorë.[1] Fort Frances është kryeqëndra e distriktit.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Faqja zyrtare

Stampa:Ndarja administrative në Ontario