Distrikti Sudbury

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Distrikti Sudbury (kthjellim).


Distrikti Sudbury
Sudbury District
—  distrikt  —
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Ontario – stema Ontario
Kryeqëndra Espanola
Gjuha zyrtare Anglisht
Statistika dhe Territori
Koordinatat 46°15′V 81°46′P / 46.25°V 81.77°P / 46.25; -81.77 (Distrikti Sudbury)Koordinatat: 46°15′V 81°46′P / 46.25°V 81.77°P / 46.25; -81.77 (Distrikti Sudbury)
Sipërfaqja 38.504,53 km2
Popullsia 21.392 banorë 2006
Dendësia 0,56 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-5
Prefiksi 705
Distrikti Sudbury – harta_foto

Distrikti Sudbury është një distriktProvincën Ontario, Kanada. Ndarja gjeografiko-ststistikore (apo distrikti) ka një sipërfaqe 38504.53 km² dhe popullsi 21392 banorë.[1] Espanola është kryeqëndra e distriktit.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Faqja zyrtare

Stampa:Ndarja administrative në Ontario