Distrikti Timiskaming

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Distrikti Timiskaming (kthjellim).


Distrikti Timiskaming
Timiskaming District
—  distrikt  —
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Ontario – stema Ontario
Kryeqëndra Temiskaming Shores
Gjuha zyrtare Anglisht
Statistika dhe Territori
Koordinatat 47°31′00″V 79°41′00″P / 47.516667°V 79.683333°P / 47.516667; -79.683333 (Distrikti Timiskaming)Koordinatat: 47°31′00″V 79°41′00″P / 47.516667°V 79.683333°P / 47.516667; -79.683333 (Distrikti Timiskaming)
Sipërfaqja 13.279,88 km2
Popullsia 33.283 banorë 2006
Dendësia 2,51 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-5
Prefiksi 705
Distrikti Timiskaming – harta_foto

Distrikti Timiskaming është një distriktProvincën Ontario, Kanada. Ndarja gjeografiko-ststistikore (apo distrikti) ka një sipërfaqe 13279.88 km² dhe popullsi 33283 banorë.[1] Temiskaming Shores është kryeqëndra e distriktit.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Faqja zyrtare

Stampa:Ndarja administrative në Ontario