Distrikti rajonal Alberni-Clayoquot

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Distrikti rajonal Alberni-Clayoquot (kthjellim).


Distrikti rajonal Alberni-Clayoquot
Alberni-Clayoquot Regional District
—  distrikt rajonal  —
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Kolumbia Britanike
Kryeqëndra Port Alberni
Gjuha zyrtare Anglisht
Statistika dhe Territori
Koordinatat 49°16′12″V 124°48′18″P / 49.27°V 124.805°P / 49.27; -124.805 (Distrikti rajonal Alberni-Clayoquot)Koordinatat: 49°16′12″V 124°48′18″P / 49.27°V 124.805°P / 49.27; -124.805 (Distrikti rajonal Alberni-Clayoquot)
Sipërfaqja 6.630,46 km2
Popullsia 30.664 banorë 2006
Dendësia 4,62 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-8
Distrikti rajonal Alberni-Clayoquot – harta_foto
www.acrd.bc.ca/

Distrikti rajonal Alberni-Clayoquot është një distrikt rajonal në Provincën Kolumbia Britanike, Kanada. Distrikti rajonal ka një sipërfaqe 6630.46 km² dhe popullsi 30664 banorë.[1] Port Alberni është kryeqëndra e distriktit.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në Kolumbian Birtanike