Distrikti rajonal Bulkley-Nechako

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Distrikti rajonal Bulkley-Nechako (kthjellim).


Distrikti rajonal Bulkley-Nechako
Bulkley-Nechako Regional District
—  distrikt rajonal  —
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Kolumbia Britanike
Kryeqëndra Burns Lake
Gjuha zyrtare Anglisht
Statistika dhe Territori
Koordinatat 54°13′V 125°46′P / 54.22°V 125.77°P / 54.22; -125.77 (Distrikti rajonal Bulkley-Nechako)Koordinatat: 54°13′V 125°46′P / 54.22°V 125.77°P / 54.22; -125.77 (Distrikti rajonal Bulkley-Nechako)
Sipërfaqja 73.419,01 km2
Popullsia 38.243 banorë 2006
Dendësia 0,52 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-8
Distrikti rajonal Bulkley-Nechako – harta_foto
www.rdbn.bc.ca/

Distrikti rajonal Bulkley-Nechako është një distrikt rajonal në Provincën Kolumbia Britanike, Kanada. Distrikti rajonal ka një sipërfaqe 73419.01 km² dhe popullsi 38243 banorë[1]. Burns Lake është kryeqëndra e distriktit.

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8. 2. 2012. Marrë më 22. 10. 2012..  Check date values in: |access-date=, |date= (help)

Projekte të tjera[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]

Stampa:Ndarja administrative në Kolumbian Birtanike