Distrikti rajonal Central Coast

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Distrikti rajonal Central Coast (kthjellim).


Distrikti rajonal Central Coast
Central Coast Regional District
—  distrikt rajonal  —
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Kolumbia Britanike
Kryeqëndra Bella Coola
Gjuha zyrtare Anglisht
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°21′44″V 126°42′30″P / 52.3621°V 126.7084°P / 52.3621; -126.7084 (Distrikti rajonal Central Coast)Koordinatat: 52°21′44″V 126°42′30″P / 52.3621°V 126.7084°P / 52.3621; -126.7084 (Distrikti rajonal Central Coast)
Sipërfaqja 24.559,5 km2
Popullsia 3.189 banorë 2006
Dendësia 0,13 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-8
Distrikti rajonal Central Coast – harta_foto
www.ccrd-bc.ca/

Distrikti rajonal Central Coast është një distrikt rajonal në Provincën Kolumbia Britanike, Kanada. Distrikti rajonal ka një sipërfaqe 24559.5 km² dhe popullsi 3189 banorë.[1] Bella Coola është kryeqëndra e distriktit.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në Kolumbian Birtanike