Distrikti rajonal Comox Valley

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Distrikti rajonal Comox Valley (kthjellim).


Distrikti rajonal Comox Valley
Comox Valley Regional District
—  distrikt rajonal  —
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Kolumbia Britanike
Kryeqëndra Courtenay
Gjuha zyrtare Anglisht
Statistika dhe Territori
Koordinatat 49°41′20″V 124°59′20″P / 49.6889245°V 124.9887634°P / 49.6889245; -124.9887634 (Distrikti rajonal Comox Valley)Koordinatat: 49°41′20″V 124°59′20″P / 49.6889245°V 124.9887634°P / 49.6889245; -124.9887634 (Distrikti rajonal Comox Valley)
Sipërfaqja 1.684 km2
Popullsia 58.824 banorë 2006
Dendësia 34,93 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-8
www.comoxvalleyrd.ca/

Distrikti rajonal Comox Valley është një distrikt rajonal në Provincën Kolumbia Britanike, Kanada. Distrikti rajonal ka një sipërfaqe 1684 km² dhe popullsi 58824 banorë.[1] Courtenay është kryeqëndra e distriktit.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në Kolumbian Birtanike