Distrikti rajonal Cowichan Valley

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Distrikti rajonal Cowichan Valley (kthjellim).


Distrikti rajonal Cowichan Valley
Cowichan Valley Regional District
—  distrikt rajonal  —
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Kolumbia Britanike
Kryeqëndra Duncan
Gjuha zyrtare Anglisht
Statistika dhe Territori
Koordinatat 48°47′V 123°42′P / 48.78°V 123.7°P / 48.78; -123.7 (Distrikti rajonal Cowichan Valley)Koordinatat: 48°47′V 123°42′P / 48.78°V 123.7°P / 48.78; -123.7 (Distrikti rajonal Cowichan Valley)
Sipërfaqja 3.473,12 km2
Popullsia 76.929 banorë 2006
Dendësia 22,15 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-8
Distrikti rajonal Cowichan Valley – harta_foto
www.cvrd.bc.ca/

Distrikti rajonal Cowichan Valley është një distrikt rajonal në Provincën Kolumbia Britanike, Kanada. Distrikti rajonal ka një sipërfaqe 3473.12 km² dhe popullsi 76929 banorë[1]. Duncan është kryeqëndra e distriktit.

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8. 2. 2012. Marrë më 22. 10. 2012..  Check date values in: |access-date=, |date= (help)

Projekte të tjera[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]

Stampa:Ndarja administrative në Kolumbian Birtanike