Distrikti rajonal East Kootenay

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Distrikti rajonal East Kootenay (kthjellim).


Distrikti rajonal East Kootenay
Regional District of East Kootenay
—  distrikt rajonal  —
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Kolumbia Britanike
Kryeqëndra Cranbrook
Gjuha zyrtare Anglisht
Statistika dhe Territori
Koordinatat 49°31′V 115°46′P / 49.51°V 115.77°P / 49.51; -115.77 (Distrikti rajonal East Kootenay)Koordinatat: 49°31′V 115°46′P / 49.51°V 115.77°P / 49.51; -115.77 (Distrikti rajonal East Kootenay)
Sipërfaqja 27.560,48 km2
Popullsia 55.485 banorë 2006
Dendësia 2,01 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-8
Distrikti rajonal East Kootenay – harta_foto
www.rdek.bc.ca/

Distrikti rajonal East Kootenay është një distrikt rajonal në Provincën Kolumbia Britanike, Kanada. Distrikti rajonal ka një sipërfaqe 27560.48 km² dhe popullsi 55485 banorë.[1] Cranbrook është kryeqëndra e distriktit.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në Kolumbian Birtanike