Distrikti rajonal Kolumbia-Shuswap

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Distrikti rajonal Kolumbia-Shuswap (kthjellim).


Distrikti rajonal Kolumbia-Shuswap
Columbia–Shuswap Regional District
—  distrikt rajonal  —
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Kolumbia Britanike
Kryeqëndra Salmon Arm
Gjuha zyrtare Anglisht
Statistika dhe Territori
Koordinatat 50°42′V 119°17′P / 50.7°V 119.29°P / 50.7; -119.29 (Distrikti rajonal Kolumbia-Shuswap)Koordinatat: 50°42′V 119°17′P / 50.7°V 119.29°P / 50.7; -119.29 (Distrikti rajonal Kolumbia-Shuswap)
Sipërfaqja 29.003,3 km2
Popullsia 50.141 banorë 2006
Dendësia 1,73 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-8
Distrikti rajonal Kolumbia-Shuswap – harta_foto
www.csrd.bc.ca/

Distrikti rajonal Kolumbia-Shuswap është një distrikt rajonal në Provincën Kolumbia Britanike, Kanada. Distrikti rajonal ka një sipërfaqe 29003.3 km² dhe popullsi 50141 banorë.[1] Salmon Arm është kryeqëndra e distriktit.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në Kolumbian Birtanike