Distrikti rajonal Kootenay Boundary

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Distrikti rajonal Kootenay Boundary (kthjellim).


Distrikti rajonal Kootenay Boundary
Regional District of Kootenay Boundary
—  distrikt rajonal  —
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Kolumbia Britanike
Kryeqëndra Trail
Gjuha zyrtare Anglisht
Statistika dhe Territori
Koordinatat 49°06′V 117°44′P / 49.1°V 117.73°P / 49.1; -117.73 (Distrikti rajonal Kootenay Boundary)Koordinatat: 49°06′V 117°44′P / 49.1°V 117.73°P / 49.1; -117.73 (Distrikti rajonal Kootenay Boundary)
Sipërfaqja 8.095,62 km2
Popullsia 30.742 banorë 2006
Dendësia 3,8 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-8
Distrikti rajonal Kootenay Boundary – harta_foto
www.rdkb.com/

Distrikti rajonal Kootenay Boundary është një distrikt rajonal në Provincën Kolumbia Britanike, Kanada. Distrikti rajonal ka një sipërfaqe 8095.62 km² dhe popullsi 30742 banorë[1]. Trail është kryeqëndra e distriktit.

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8. 2. 2012. Marrë më 22. 10. 2012..  Check date values in: |access-date=, |date= (help)

Projekte të tjera[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]

Stampa:Ndarja administrative në Kolumbian Birtanike