Distrikti rajonal Mount Waddington

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Distrikti rajonal Mount Waddington (kthjellim).


Distrikti rajonal Mount Waddington
Regional District of Mount Waddington
—  distrikt rajonal  —
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Kolumbia Britanike
Kryeqëndra Port McNeill
Gjuha zyrtare Anglisht
Statistika dhe Territori
Koordinatat 50°35′03″V 127°04′58″P / 50.5842582°V 127.0828271°P / 50.5842582; -127.0828271 (Distrikti rajonal Mount Waddington)Koordinatat: 50°35′03″V 127°04′58″P / 50.5842582°V 127.0828271°P / 50.5842582; -127.0828271 (Distrikti rajonal Mount Waddington)
Sipërfaqja 20.288,4 km2
Popullsia 11.651 banorë 2006
Dendësia 0,57 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-8
Distrikti rajonal Mount Waddington – harta_foto
www.rdmw.bc.ca/

Distrikti rajonal Mount Waddington është një distrikt rajonal në Provincën Kolumbia Britanike, Kanada. Distrikti rajonal ka një sipërfaqe 20288.4 km² dhe popullsi 11651 banorë[1]. Port McNeill është kryeqëndra e distriktit.

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8. 2. 2012. Marrë më 22. 10. 2012..  Check date values in: |access-date=, |date= (help)

Projekte të tjera[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]

Stampa:Ndarja administrative në Kolumbian Birtanike