Distrikti rajonal North Okanagan

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Distrikti rajonal North Okanagan (kthjellim).


Distrikti rajonal North Okanagan
Regional District of North Okanagan
—  distrikt rajonal  —
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Kolumbia Britanike
Kryeqëndra Coldstream
Gjuha zyrtare Anglisht
Statistika dhe Territori
Koordinatat 50°27′V 119°11′P / 50.45°V 119.18°P / 50.45; -119.18 (Distrikti rajonal North Okanagan)Koordinatat: 50°27′V 119°11′P / 50.45°V 119.18°P / 50.45; -119.18 (Distrikti rajonal North Okanagan)
Sipërfaqja 7.512,58 km2
Popullsia 77.301 banorë 2006
Dendësia 10,29 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-8
Distrikti rajonal North Okanagan – harta_foto
www.rdNr.ca/

Distrikti rajonal North Okanagan është një distrikt rajonal në Provincën Kolumbia Britanike, Kanada. Distrikti rajonal ka një sipërfaqe 7512.58 km² dhe popullsi 77301 banorë[1]. Coldstream është kryeqëndra e distriktit.

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8. 2. 2012. Marrë më 22. 10. 2012..  Check date values in: |access-date=, |date= (help)

Projekte të tjera[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]

Stampa:Ndarja administrative në Kolumbian Birtanike