Distrikti rajonal Northern Rockies

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Distrikti rajonal Northern Rockies (kthjellim).


Distrikti rajonal Northern Rockies
Northern Rockies Regional District
—  distrikt rajonal  —
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Kolumbia Britanike
Kryeqëndra Fort Nelson
Gjuha zyrtare Anglisht
Statistika dhe Territori
Koordinatat 58°48′21″V 122°41′47″P / 58.805833°V 122.696389°P / 58.805833; -122.696389 (Distrikti rajonal Northern Rockies)Koordinatat: 58°48′21″V 122°41′47″P / 58.805833°V 122.696389°P / 58.805833; -122.696389 (Distrikti rajonal Northern Rockies)
Sipërfaqja 85.151,45 km2
Popullsia 6.147 banorë 2006
Dendësia 0,07 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-8
Distrikti rajonal Northern Rockies – harta_foto

Distrikti rajonal Northern Rockies është një distrikt rajonal në Provincën Kolumbia Britanike, Kanada. Distrikti rajonal ka një sipërfaqe 85151.45 km² dhe popullsi 6147 banorë[1]. Fort Nelson është kryeqëndra e distriktit.

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8. 2. 2012. Marrë më 22. 10. 2012..  Check date values in: |access-date=, |date= (help)

Projekte të tjera[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]

  • Faqja zyrtare

Stampa:Ndarja administrative në Kolumbian Birtanike