Distrikti rajonal Skeena-Queen Charlotte

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Distrikti rajonal Skeena-Queen Charlotte (kthjellim).


Distrikti rajonal Skeena-Queen Charlotte
Skeena-Queen Charlotte Regional District
—  distrikt rajonal  —
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Kolumbia Britanike
Kryeqëndra Prince Rupert
Gjuha zyrtare Anglisht
Statistika dhe Territori
Koordinatat 54°19′V 130°19′P / 54.32°V 130.31°P / 54.32; -130.31 (Distrikti rajonal Skeena-Queen Charlotte)Koordinatat: 54°19′V 130°19′P / 54.32°V 130.31°P / 54.32; -130.31 (Distrikti rajonal Skeena-Queen Charlotte)
Sipërfaqja 19.716,14 km2
Popullsia 19.664 banorë 2006
Dendësia 1 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-8
Distrikti rajonal Skeena-Queen Charlotte – harta_foto
sqcrd.bc.ca/

Distrikti rajonal Skeena-Queen Charlotte është një distrikt rajonal në Provincën Kolumbia Britanike, Kanada. Distrikti rajonal ka një sipërfaqe 19716.14 km² dhe popullsi 19664 banorë.[1] Prince Rupert është kryeqëndra e distriktit.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në Kolumbian Birtanike