Distrikti rajonal Squamish-Lillooet

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Distrikti rajonal Squamish-Lillooet (kthjellim).


Distrikti rajonal Squamish-Lillooet
Squamish-Lillooet Regional District
—  distrikt rajonal  —
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Kolumbia Britanike
Kryeqëndra Pemberton
Gjuha zyrtare Anglisht
Statistika dhe Territori
Koordinatat 50°19′01″V 122°46′41″P / 50.3168213°V 122.777943°P / 50.3168213; -122.777943 (Distrikti rajonal Squamish-Lillooet)Koordinatat: 50°19′01″V 122°46′41″P / 50.3168213°V 122.777943°P / 50.3168213; -122.777943 (Distrikti rajonal Squamish-Lillooet)
Sipërfaqja 16.353,68 km2
Popullsia 35.225 banorë 2006
Dendësia 2,15 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-8
Distrikti rajonal Squamish-Lillooet – harta_foto
www.slrd.bc.ca/

Distrikti rajonal Squamish-Lillooet është një distrikt rajonal në Provincën Kolumbia Britanike, Kanada. Distrikti rajonal ka një sipërfaqe 16353.68 km² dhe popullsi 35225 banorë.[1] Pemberton është kryeqëndra e distriktit.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në Kolumbian Birtanike