Distrikti rajonal Thompson-Nicola

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Distrikti rajonal Thompson-Nicola (kthjellim).


Distrikti rajonal Thompson-Nicola
Thompson-Nicola Regional District
—  distrikt rajonal  —
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Kolumbia Britanike
Kryeqëndra Kamloops
Gjuha zyrtare Anglisht
Statistika dhe Territori
Koordinatat 50°41′V 120°20′P / 50.68°V 120.34°P / 50.68; -120.34 (Distrikti rajonal Thompson-Nicola)Koordinatat: 50°41′V 120°20′P / 50.68°V 120.34°P / 50.68; -120.34 (Distrikti rajonal Thompson-Nicola)
Sipërfaqja 44.476,73 km2
Popullsia 122.286 banorë 2006
Dendësia 2,75 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-8
Distrikti rajonal Thompson-Nicola – harta_foto
www.tnrd.bc.ca/

Distrikti rajonal Thompson-Nicola është një distrikt rajonal në Provincën Kolumbia Britanike, Kanada. Distrikti rajonal ka një sipërfaqe 44476.73 km² dhe popullsi 122286 banorë[1]. Kamloops është kryeqëndra e distriktit.

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8. 2. 2012. Marrë më 22. 10. 2012..  Check date values in: |access-date=, |date= (help)

Projekte të tjera[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]

Stampa:Ndarja administrative në Kolumbian Birtanike