Divizioni Nr. 11 (Alberta)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Divizioni Nr. 11 (kthjellim).


Divizioni Nr. 11
Division Nr. 11
—  divizion  —
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Alberta – stema Alberta
Kryeqëndra Edmonton
Statistika dhe Territori
Koordinatat 53°32′38″V 113°29′23″P / 53.543997°V 113.489856°P / 53.543997; -113.489856 (Divizioni Nr. 11)Koordinatat: 53°32′38″V 113°29′23″P / 53.543997°V 113.489856°P / 53.543997; -113.489856 (Divizioni Nr. 11)
Sipërfaqja 15.754,26 km2
Popullsia 1.076.103 banorë 2006
Dendësia 68,31 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-7
Divizioni Nr. 11 – harta_foto

Divizioni Nr. 11 është një divizion (njësi gjeografiko-statistikore) në provincën Alberta, në Kanada. Divizioni ka një sipërfaqe 15754.26 km² dhe popullsi 1076103 banorë.[1] Edmonton është kryeqëndra e divizionit.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në Alberta