Divizioni Nr. 2 (Alberta)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Divizioni Nr. 2 (kthjellim).


Divizioni Nr. 2
Division Nr. 2
—  divizion  —
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Alberta – stema Alberta
Kryeqëndra Lethbridge
Statistika dhe Territori
Koordinatat 49°41′39″V 112°49′58″P / 49.694167°V 112.832778°P / 49.694167; -112.832778 (Divizioni Nr. 2)Koordinatat: 49°41′39″V 112°49′58″P / 49.694167°V 112.832778°P / 49.694167; -112.832778 (Divizioni Nr. 2)
Sipërfaqja 17.659,92 km2
Popullsia 142.429 banorë 2006
Dendësia 8,07 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-7
Divizioni Nr. 2 – harta_foto

Divizioni Nr. 2 është një divizion (njësi gjeografiko-statistikore) në provincën Alberta, në Kanada. Divizioni ka një sipërfaqe 17659.92 km² dhe popullsi 142429 banorë.[1] Lethbridge është kryeqëndra e divizionit.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në Alberta