Divizioni Nr. 6 (Alberta)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Divizioni Nr. 6 (kthjellim).


Divizioni Nr. 6
Division Nr. 6
—  divizion  —
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Alberta – stema Alberta
Kryeqëndra Calgary
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°03′V 114°04′P / 51.05°V 114.06°P / 51.05; -114.06 (Divizioni Nr. 6)Koordinatat: 51°03′V 114°04′P / 51.05°V 114.06°P / 51.05; -114.06 (Divizioni Nr. 6)
Sipërfaqja 12.642,14 km2
Popullsia 1.160.936 banorë 2006
Dendësia 91,83 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-7
Divizioni Nr. 6 – harta_foto

Divizioni Nr. 6 është një divizion (njësi gjeografiko-statistikore) në provincën Alberta, në Kanada. Divizioni ka një sipërfaqe 12642.14 km² dhe popullsi 1160936 banorë.[1] Calgary është kryeqëndra e divizionit.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në Alberta