Djalminha

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Djalminha
Të dhënat personale
Emri i plotëDjalma Feitosa Dias
Data e lindjes (1970-12-09) 9 Dhjetor, 1970 (50 vjeç)
Vendi i lindjesSantos, Brazil
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1989-1992Flamengo
1993-1995Guarani
1994Shimizu S-Pulse
1996-1997Palmeiras
1997-2004Deportivo La Coruña
2002-2003Austria Wien
2004-2005América
Ekipi kombëtar
1996–2002Flag of Brazil.svg Brazili14(5)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Djalminha (lindur më 9 Dhjetor 1970) është një ish-futbollist brazilian.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin brazilian ka luajtur 14 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of Brazil.svg Brazili
Vite Ndeshje Gola
1996 3 1
1997 7 3
1998 0 0
1999 0 0
2000 2 0
2001 0 0
2002 2 1
Gjithsej 14 5

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]