Doesburg

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Doesburg (kthjellim).


Doesburg
—  komuna  —
stema_figuraFlag of Doesburg.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Gelderland – stema Gelderland
Kryeqëndra Doesburg
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°01′00″V 6°08′00″L / 52.0166°V 6.1333°L / 52.0166; 6.1333 (Doesburg)Koordinatat: 52°01′00″V 6°08′00″L / 52.0166°V 6.1333°L / 52.0166; 6.1333 (Doesburg)
Sipërfaqja 12,9 km2
Popullsia 11.621 banorë 2011
Dendësia 900,85 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0313
Kodi Postar 6980-6984
Kodi statistikor 0221
Doesburg is located in Hollandë
Doesburg
Doesburg
Doesburg – harta_foto
www.doesburg.nl

Doesburg është një komunë në provincën GelderlandHolandë me sipërfaqe 12.9 km² dhe popullsi 11621 banorë[1]. Doesburg është kryeqendra e bashkisë.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Gelderland