Dommery

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Dommery
Komunë
noform
Pamje nga Dommery
Vendndodhja
Dommery is located in Franca
Dommery
Dommery
49°40′34″V 4°28′24″L / 49.676111111111°V 4.4733333333333°L / 49.676111111111; 4.4733333333333Koordinatat: 49°40′34″V 4°28′24″L / 49.676111111111°V 4.4733333333333°L / 49.676111111111; 4.4733333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.66 km2
Popullsia 185 banorë
Dendësia 17 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08460
INSEE 08141


Dommery është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Dommery ka një popullsi prej 185 banorë dhe sipërfaqe 10.66 km², me një dendësi prej 17 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Dommery – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale