Donchery

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Donchery
Komunë
noform
Pamje nga Donchery
Stema_figura
Vendndodhja
Donchery is located in Franca
Donchery
Donchery
49°41′47″V 4°52′28″L / 49.696388888889°V 4.8744444444444°L / 49.696388888889; 4.8744444444444Koordinatat: 49°41′47″V 4°52′28″L / 49.696388888889°V 4.8744444444444°L / 49.696388888889; 4.8744444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 27.36 km2
Popullsia 2245 banorë
Dendësia 82 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08350
INSEE 08142


Donchery është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Donchery ka një popullsi prej 2245 banorë dhe sipërfaqe 27.36 km², me një dendësi prej 82 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Donchery – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale