Donji Miholac

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Donji Miholjac
—  Qytet  —
Pamje nga Donji Miholac

Administrimi
Shteti Kroacia Kroacia
Zhupania Osijek-Baranja
Statistika dhe Territori
Koordinatat 45.76°0′0″V 18.17°0′0″L / 45.76000°V 18.17000°L / 45.76000; 18.17000 (Donji Miholjac)Koordinatat: 45.76°0′0″V 18.17°0′0″L / 45.76000°V 18.17000°L / 45.76000; 18.17000 (Donji Miholjac)
Popullsia 6.181 banorë (2012[1])
Informacione të tjera
Zona Kohore ZKEQ UTC+1
Vendndodhja
Donji Miholjac is located in Kroacia
Donji Miholjac
Donji Miholjac

Donji Miholjac (në Kroatisht ) është një qytet në zhupaninë Osijek-BaranjaKroaci.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Popullsia e qytetit sipas përllogaritjeve të vitit 2012 ishte 6181 banorë. Sipas regjistrimit të vitit 2011 6226 banorë ndërsa sipas regjistrimit të vitit 2001 6680 banorë. Popullsia ka ndryshuar me -0.72%[2].

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Regjistrimi i popullsisë, familjeve dhe banesave 2011, Rezultatet e para sipas vendbanimeve" nga Byroja e statistikave të Kroacisë.
  2. ^ "Të dhëna nga www.world-gazetteer.com". Arkivuar nga origjinali origjinali më 5 dhjetor 2012. Marrë më 5 dhjetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Stampa:Zhupania Osijek-Baranja