Doumely-Bégny

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Doumely-Bégny
Komunë
noform
Pamje nga Doumely-Bégny
Vendndodhja
Doumely-Bégny is located in Franca
Doumely-Bégny
Doumely-Bégny
49°37′43″V 4°18′01″L / 49.628611111111°V 4.3002777777778°L / 49.628611111111; 4.3002777777778Koordinatat: 49°37′43″V 4°18′01″L / 49.628611111111°V 4.3002777777778°L / 49.628611111111; 4.3002777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.8 km2
Popullsia 87 banorë
Dendësia 11 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08220
INSEE 08143


Doumely-Bégny është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Doumely-Bégny ka një popullsi prej 87 banorë dhe sipërfaqe 7.8 km², me një dendësi prej 11 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Doumely-Bégny – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale