Doux

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Doux
Komunë
noform
Pamje nga Doux
Stema_figura
Vendndodhja
Doux is located in Franca
Doux
Doux
49°30′17″V 4°25′50″L / 49.504722222222°V 4.4305555555556°L / 49.504722222222; 4.4305555555556Koordinatat: 49°30′17″V 4°25′50″L / 49.504722222222°V 4.4305555555556°L / 49.504722222222; 4.4305555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.52 km2
Popullsia 77 banorë
Dendësia 12 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08300
INSEE 08144


Doux është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Doux ka një popullsi prej 77 banorë dhe sipërfaqe 6.52 km², me një dendësi prej 12 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Doux (Ardennes) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale