Douzy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Douzy
Komunë
noform
Pamje nga Douzy
Stema_figura
Vendndodhja
Douzy is located in Franca
Douzy
Douzy
49°40′17″V 5°02′27″L / 49.671388888889°V 5.0408333333333°L / 49.671388888889; 5.0408333333333Koordinatat: 49°40′17″V 5°02′27″L / 49.671388888889°V 5.0408333333333°L / 49.671388888889; 5.0408333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.76 km2
Popullsia 1877 banorë
Dendësia 147 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08140
INSEE 08145


Douzy është një komunë Franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Douzy ka një popullsi prej 1877 banorë dhe sipërfaqe 12.76 km², me një dendësi prej 147 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Douzy (commune déléguée) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale