Jump to content

Dragan Stojkoviq

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Dragan Stojković
Të dhënat vetjake
Emri i plotëDragan Stojković
Datëlindja (1965-03-03) 3 mars 1965 (59 vjeç)
VendlindjaNiš, Serbia
PozicioniSulmues
Karriera me klube*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
1981-1986Radnički Niš
1986-1990Red Star Belgrade
1990-1994Olympique Marseille
1991-1992Hellas Verona
1994-2001Nagoya Grampus Eight
Karriera ndërkombëtare
1983–2001 Jugosllavia84(15)
*Ndeshjet dhe golat me klubet llogariten vetëm për ligën vendase

Dragan Stojković (lindur më 3 Mars 1965) është një ish-futbollist serb.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin jugosllave ka luajtur 84 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Jugosllavia
Vite Ndeshje Gola
1983 1 0
1984 5 2
1985 2 0
1986 0 0
1987 5 2
1988 6 2
1989 11 1
1990 9 2
1991 1 0
1992 1 0
1993 0 0
1994 2 0
1995 3 0
1996 8 3
1997 7 0
1998 10 1
1999 4 2
2000 7 0
2001 2 0
Gjithsej 84 15

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]