Draize

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Draize
Komunë
noform
Pamje nga Draize
Vendndodhja
Draize is located in Franca
Draize
Draize
49°39′26″V 4°20′06″L / 49.657222222222°V 4.335°L / 49.657222222222; 4.335Koordinatat: 49°39′26″V 4°20′06″L / 49.657222222222°V 4.335°L / 49.657222222222; 4.335
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.79 km2
Popullsia 101 banorë
Dendësia 15 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08220
INSEE 08146


Draize është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Draize ka një popullsi prej 101 banorë dhe sipërfaqe 6.79 km², me një dendësi prej 15 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Draize – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale